Údržba

Hlavním heslem společnosti Pegboards je kvalita. Chci nabízet produkt, který splní i ty nejnáročnější požadavky na design a funkčnost. Většina zboží je vyrobena z přírodních materiálů (z masivního dřeva a překližky), a to za udržitelných a k životnímu prostředí šetrných podmínek. I proto je každý kus originál.

Nezapomeňte: budete-li se o výrobek důkladně starat, určitě se vám odvděčí. Pravidelná péče prodlouží životnost každého nábytku. Dovoluji si proto nabídnout pár rad, jak moje výtvory co nejšetrněji ošetřovat, i jak je správně používat.

 

Ošetřování a údržba:


Povrchy upravené olejováním či vodou ředitelnými barvami vyžadují pravidelnou péči a preventivní šetrné zacházení. Prach z dřevěných částí výrobku odstraňujte měkkou, čistou a suchou prachovkou z materiálu, který nepouští vlákna (ideálně bavlna). Rozlité tekutiny ihned z povrchu odsajte pomocí textilní nebo papírové utěrky. Poté povrch setřete dobře vyždímaným hadříkem ve směru vláken dřeva a ihned vytřete dosucha. Žádná větší znečištění nenechávejte na povrchu zaschnout, ihned je odstraňte a povrch setřete stejným postupem.

Olejovaný nábytek doporučuji pravidelně kontrolovat, v případě potřeby je vhodné ošetřit povrch novou vrstvou oleje, protože samotný olej přirozeně vysychá. Drsná a odřená místa, lesklé okraje, skvrny, drobné škrábance, zašpinění od bot apod. lze také opravit novou vrstvou oleje.

Nikdy nepoužívejte koncentrované nebo abrazivní čisticí prostředky (brusné a leštící pasty, prášky). Došlo by k narušení a poškrábání povrchové úpravy.

Zde naleznete přesné označení námi používaných nátěrů pro případnou obnovu povrchu.

Bezbarvý nátěr = OSMO 3032 Tvrdý voskový olej Hedvábný polomat

Bílá = REMMERS Deckfarbe - krycí barva Weiss / Bílá

Černá = REMMERS Deckfarbe - krycí barva Schwarz / Černá

 

Obecná doporučení:


Extrémní vlivy prostředí neškodí pouze lidem, ale škodí také nábytku vyrobenému z přírodních materiálů. Nestandardní relativní vlhkost prostředí (menší než 40 % nebo naopak větší než 60 %) může stav výrobku negativně ovlivnit, a dokonce způsobit jeho tvarovou deformaci.

Je-li výrobek vystaven přímému slunečnímu záření, resp. jinému tepelnému zdroji (krby, kamna, topení aj.), může dojít k postupným změnám barevných odstínů, případně k praskání dřevěných částí. Jde o běžný jev, se kterým se setkáváme kdekoliv v prostředí našeho života.

Dbejte tedy na to, aby nábytek nebyl v bezprostřední blízkosti radiátoru nebo zdroje vlhka.

 

Zpět do obchodu